Tarım Bakanlığında tartışmalı Danışmanlık Hizmeti

ahmet33

TD Üyesi
Mesajlar
19
TMO eski Genel Müdürü ve Bakanlık eski Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu, Tarım Kredi Yem’e danışmanlık hizmeti veriyor. Eski genel müdürün Tarım Kredi'nin yem şirketine danışmanlık hizmeti vermesi Bakanlıkta tartışma konusu oldu.

Uzun yıllar TMO Genel Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yapan İsmail Kemaloğlu’nun, danışmanlık şirketi olduğu ve Tarım Kredi’nin yem şirketine danışmanlık hizmeti verdiği ortaya çıktı.


Eski Genel Müdürün şirketinin Tarım Kredi’nin yem şirketine danışmanlık hizmeti vermesi sektörde ve Bakanlıkta tartışma konusu olurken, Tarımdan Haber’e bu tartışmaları değerlendiren Kemaloğlu, eleştirileri doğru bulmadığını belirtti. Kendisinin devletten ayrıldığını ve bir danışmanlık şirketinin olduğunu dile getiren Kemaloğlu, 15-16 yıldır tarım piyasalarını yönetmiş birisinden, 1 milyon tonun üstünde ham madde işleyen Tarım Kredi Yem Şirketinin danışmanlık hizmeti alması kadar doğal ne olabileceğini kaydetti.


Kemaloğlu, daha önce de uluslar arası tarımsal hammadde ticareti yapan bir şirkette üst düzey yöneticilik yapmıştı. Bundan dolayı Tarım Kredi Yem’in, daha çok uluslar arası ham madde tedarikinde danışmanlık şirketinden istifade edeceği kaydediliyor.


 

Üst