Fındık fiyatları Temmuz ayında açıklansın

admin

Yönetici
Mesajlar
145
Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdullah Şahin, “Temmuz ayı sonuna kalmadan, üretim maliyetleri de göz önüne alınarak fındık fiyatının ve TMO’nun alacağı fındık miktarının açıklanmasını bekliyoruz” dedi.
Şahin, sezon öncesi Tarım ve Orman Bakanlı Bekir Pakdemirli’nin biran önce müdahil olarak, üreticinin haklarını korumasını istedi.
“Rekolte tahminini spekülasyonlara mahal vermeyecek şekilde ilgili tüm kesimlerin katılımıyla deklare etmelidir” diyen Şahin,
Fındık Çalıştayında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, ‘piyasada regülasyonun olmaması durumunda TMO olarak bölge çiftçisinin, insanının ve üreticisinin her zaman yanında olacağız’ açıklamasını hatırlattı.

Verilen sözün yerine getirileceğini inandıklarını belirten Şahin, “Fındık hasadına başlanmadan önce, Temmuz ayı sonuna kalmadan, üretim maliyetleri de göz önüne alınarak fındık fiyatının belirleneceğini, TMO’nun alacağı fındık miktarının açıklanacağını bekliyoruz. Zamanında yapılan açıklama, hem üreticiyi hem de fındık piyasasını rahatlatacaktır” dedi.
 

Üst